Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

2021-03-14 Łukasz

Ogrodzenia tymczasowe są niezwykle istotnym elementem każdego placu budowy oraz wydarzenia, które odbywa się na wolnej przestrzeni.

To dzięki ich bytności spełnić możecie Państwo wymagania, które nakładają na Państwa przepisy oraz zabezpieczyć wybrane przez Was obszary. Patrząc na rodzimy rynek firm zajmujących się ogrodzeniami tymczasowi jest w czym wybierać. Klienci, którzy są zainteresowani tego typu przedmiotami, mogą je kupić lub wynająć. Jeśli jednak dopiero co zgłębiacie Państwo ten temat to warto poznać na co możecie liczyć ze strony wybranych dostawców. Najpopularniejsze ogrodzenia, które są dostępne u właściwie wszystkich dostawców można podzielić na:

Ogrodzenia tymczasowe – rodzaje i przeznaczenie

  • Ogrodzenia budowlane – każdą teren, który jest przeznaczony pod inwestycję, trzeba w jakiś sposób uchronić przed dostępem niepowołanych osób z zewnątrz. Robi się to nie tylko, aby uniknąć kradzieży, ale i po to, aby na budowie nie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia w postaci wypadku. Klienci, którzy stoją przed wyborem czym wykonać tego typu zadanie mają do dyspozycji:
  1. Panele ażurowe – panele ażurowe dzielimy na wysokie oraz niskie. Wykonane są one z elementów przez które można zobaczyć, co się za nimi znajduje. Jedno przęsło panelu ażurowego ma około 2,5 metra długości i można nim dowolnie manipulować rozstawiając je na placu budowy. Robi się to za pomocą stóp, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Z paneli ażurowych można wykopnąć także tzw. bramę, która powoduje, że nie trzeba wciąż przenosić przęseł z miejsca na miejsce.
  2. Panele pełneogrodzenia tymczasowe to także panele pełne, która są masywniejsze od ażurowych. Ich jednolita struktura sprawia, że zakrywają one skutecznie to co dzieje się na terenie gdzie stawiany jest dom, czy inny obiekt budowlany. Ten rodzaj ogrodzeń budowlanych jest droższy tak w zakupie jak i w wynajmie. Dla obiektów o szczególnym znaczeniu jest on jednak koniecznością.
  • Barierki ochronne – w Polsce i na całym świecie trwa właśnie pandemia koronawirusa. Każdy z nas ma nadzieję, że niebawem skończą się czarne scenariusze i wszystko wróci do normy. Wtedy na dobre powrócimy do życia towarzyskiego, którego nieodzownym elementem są koncerty i imprezy sportowe. Wzrośnie tym samym zainteresowanie barierkami ochronnymi, które są kolejnym typem ogrodzeń tymczasowych. Tego typu elementami są zainteresowani przede wszystkim organizatorzy eventów, wyścigów kolarskich czy innych form aktywności na świeżym powietrzu.

 

Ogrodzenia tymczasowe
Ogrodzenia tymczasowe i ich rodzaje

 

 

Zamów ogrodzenie
Opłać online z dostawą na terenie całego kraju
Zarezerwuj termin