Czy trzeba ogrodzić plac budowy ?

2020-09-30 Łukasz

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy trzeba ogrodzić plac budowy. Nie ma  w tym nic dziwnego skoro trzeba wydać na to określone środki, a podczas jakiejkolwiek inwestycji potrzeba ich co niemiara. Ze względów formalnych wymóg jest jednak wymogiem, a sama konieczność wygrodzenia określonej przestrzeni wynika z przepisów.

Stanowi o tym wprost Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2003 roku. Podążając jednak dalej tym tropem nie można zapominać o zdrowym rozsądku. Ogrodzenia budowlane stanowią istotne zabezpieczenie przed wieloma niekorzystnymi sytuacjami takimi jak choćby:

Przed czym warto uchronić plac budowy ?

  • Wypadki – na pytanie czy trzeba ogrodzić plac budowy odpowiedź nasuwają względy BHP. Wiele razy bowiem słyszy się o wypadkach, które miały miejsce podczas stawiania budynków czy też innych obiektów budowlanych. Szczególnie dają do myślenia wydarzenia w których biorą udział dzieci. W tym kontekście zabezpieczenie newralgicznego terenu jest jak najbardziej zasadne i nie sposób go podważyć.
  • Kradzież mienia – na każdej budowie znajdują się przedmioty, które mogą być łakomym kąskiem dla złodziejów. Nie sposób przecież wszystkiego za każdym razem chować, a często zwyczajnie nie ma ku temu warunków. Ogrodzenia tymczasowe są w tym wypadku naturalną ochroną, która choć łatwa do pokonania, stanowi barierę psychologiczną.
  • Akty wandalizmu – świadome lub nieświadome uszkodzenia dopiero co wybudowanego domu mogą uwolnić pokłady frustracji. Nie ma tym nic dziwnego skoro na inwestycję wydaje się określone pieniądze i każdy chce, aby wydatkowane one były zgodnie z planem. Ogrodzenia budowlane pozwalają zminimalizować tego zdarzenia.

 

Plac budowy powinien być ogrodzony
Plac budowy powinien być ogrodzony

 

Ogrodzenia tymczasowe są ważnym elementem wyposażenia każdego placu budowy. Nasz portal daje sposobność wynajmu paneli pełnych oraz ażurowych. Jako nieliczny w Polsce sprowadzamy ten proces do kilku kliknięć myszką. Wynajemogrodzen.eu to E – market, w którym można nie tylko wydzierżawić ogrodzenie, ale również zapłacić za nie online. Zamówienia na potrzebne Państwu ilości można składać przez 7 dni w tygodniu. Naszym działaniem obejmujemy obszar całego kraju, dostarczając niezbędne elementy już w 48 godzin od złożenia zapotrzebowania.

Zamów ogrodzenie
Opłać online z dostawą na terenie całego kraju
Zarezerwuj termin