Gdzie wyrzucać ziemię?

2022-08-31 Łukasz

Gdzie wyrzucać ziemię?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać ziemię. I choć czasami ciężko nazwać ją odpadem to nadmiar ziemi może skutecznie zniweczyć nasze niektóre plany. Grunt, gleba, ziemia ogrodnicza czy też ta która pochodzi z wykopów to najczęściej spotykane materiały, których musimy się w jakiś sposób pozbyć.

Można to zrobić na wiele sposobów, które zależą głównie od rodzaju ziemi, z którą mamy do czynienia. Warto zatem rozeznać ten temat i przygotować się na każdą okoliczność zmierzającą do pozbycia się ziemi. W kontekście tych słów wyróżnić warto:

Jak postępować z ziemią?

  • Ziemię doniczkową – pytanie pod tytułem, gdzie wyrzucać ziemię zadaje wiele osób, które w sposób amatorski zajmują się ogrodnictwem. Przy przesadzaniu kwiatów bądź nanoszeniu warstwy gruntu na grządki zostają jej resztki, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować. Pomocne do tego będą pojemniki do BIO lub odpadów zmieszanych. Kwestia tego, który z koszy wybrać leży głównie po stronie Gminy, która zarządza systemem w Państwa lokalizacji.
  • Ziemię z wykopów – problemy związane z tym, gdzie wyrzucać ziemię mają także ekipy wykonujące prace ziemne. W momencie przygotowania wykopu tworzą się jej nieprzebrane ilości, które nie zawsze da się rozparcelować w miejscu powstania zagłębienia. W takiej sytuacji warto rozważyć wynajem kontenera na odpady lub pomyśleć o przekazaniu ziemi osobie prywatnej. Zgodnie z przepisami ostatnia z opcji jest dopuszczalna, o ile ziemia nie zawiera odpadów niebezpiecznych. Ziemia z wykopów odbierana jest w podobnej cenie jak gruz. Nasza firma zapewnia zbiorniki do ziemi w całej Polsce.
  • Ziemię z odpadami – ziemia z odpadami, szczególnie tymi które są nieczystościami niebezpiecznymi jest powszechna wszędzie tam, gdzie dokonuje się takich czynności jak np. usunięcie dzikiego składowiska. Tego rodzaju gleba, która w katalogu odpadów ma kod 17 05 03*, czyli „gleba i ziemia, w tym kamienie, zawierające substancje niebezpieczne (np. PCB)”. Tak powstałe odpady muszą trafić do wyspecjalizowanych punktów utylizacji, a koszt takiej operacji może być dość znaczący.

 

Gdzie wyrzucać ziemię?
Gdzie wyrzucać ziemię?
Zamów ogrodzenie
Opłać online z dostawą na terenie całego kraju
Zarezerwuj termin